404

 

Цей сайт містить інформацію про алкогольну продукцію.

Підтвердіть, будь ласка, що Вам виповнилося 18 років*

і Ви самостійно приймаєте рішення, пити чи не пити.

 

*і так, Ви дійсно виглядаєте молодше своїх років)

Так, підтверджую
Ні, нажаль
uk
uk
0 шт / 0 грн
Головна  »  Все про вино  »  Культура споживання  »  Чому вино корисне для здоров'я
Чому вино корисне для здоров'я
Переглядів: 441

Чому вино корисне для здоров'я

Автор: Богдан Павлюх

А чи знали ви, що пити вино не тільки приємно, але й корисно? Вчені та лікарі не одне століття вивчають його властивості. Ще Гіпократ в древньогрецькій медицині описував вино, як спосіб боротьби з головним болем та проблемами з шлунком.

Ось найцікавіші факти про вплив вина на здоров’я людини:

  1. Французький парадокс – це ефект, який був виявлений у 1990 роках. Французи, які їдять досить жирну їжу, але споживають вино кожного дня у невеликих об’ємах, менше хворіють на серцево-судинні хвороби. У ході дослідження було виявлено, що це трапляється завдяки поліфенолам, які містяться у шкірках винограду, а особливо цьому сприяє такий елемент як Ресвератрол. Було доведено, що цей елемент позитивно впливає на старіння клітин і навіть діє проти раку, зменшуючи ріст пухлин.

  2. Все ті ж поліфеноли покращують здоров’я зубів - вони запобігають появі зубного карієсу та дірок у зубах. Це відбувається завдяки тому, що вони уповільнюють розвиток бактерій у ротовій порожнині. Цю інформацію опублікувано в журналі Journal of Agricultural and Food Chemistry (від організації American Chemical Society).

  3. Ви напевно часто чули, що вино допомагає боротись з зайвою вагою. І це дійсно так! Вчені виявили хімічні елементи у складі винограду, які покращують метаболізм та призупиняють ріст жирових клітин. Я не хочу сказати, що п’ючи вино, ви одразу схуднете, але бокал вина в день вам у цьому допомагатиме).

  4. Вино покращує здоров’я очей. Цю інформацію було оприлюднено на щорічній зустрічі «Association for Research in Vision and Ophthalmology», де був представлений підсумок декількох років досліджень, проведених в Ісландії. Висновок був наступний – люди, що помірно п’ють червоне вино, мають вдвічі менше шансів захворіти на катаракту, ніж ті, хто п’є багато, або не п’є зовсім.

  5. Вино у помірних дозах покращує апетит та нормалізує обмін речовин. Ви не повірите, але вино навіть сприяє виділенню жовчі та шлункового соку і навіть підтримує нормальну кислотність шлунка.

  6. Червоне вино сприяє кровотворенню - якщо вживати по 100-250 мл на добу, у вас підвищуватиметься імунітет і тонус організму. Також вино підвищує бадьорість духу та піднімає настрій.

  7. Вино запобігає підвищенню цукру в крові. Люди, які п'ють один або два келихи вина в день, на 40 %менш схильні до цукрового діабету, ніж ті, які не п’ють вино. Це питання вивчала на протязі 10 років досліджень Гарвардська медична школа. Хоча причини нажаль не відомі, вчені сходяться до думки, що вино зменшує опір до інсуліну у хворих на цукровий діабет.

 І це далеко не всі причини чому потрібно пити вино)

Категорії

Автори

Хмара тегів

Ми в соц. мережах

ОтменитьДодати коментар
Вихід
Увійти через соц. мережу
або вкажіть Ваше ім'я